Znajdź studio tatuażuBlog o tatuażachStyle / trendyTrash Polka – oryginalny styl tatuowania

Tatuaże stają się coraz popularniejsze. Mnóstwo ludzi decyduje się na ozdobienie swojego ciała ciekawym motywem, a duże zainteresowanie tatuażami sprawia, że wiele wzorów i stylów powszednieje. Dlatego też miłośnicy ozdób na ciele poszukują ciekawych, oryginalnych stylów i artystów, którzy wprowadzają powiew świeżości do swoich prac. Jednym z niezwykłych stylów tatuowania jest Trash Polka, któremu nie można odmówić wyjątkowości. Artyści, którzy go wykonują, starają się, aby wzory wybijały się na tle innych motywów tatuaży.

Trash Polka - kilka słów o tym niezwykłym stylu

Trash Polska jest stylem powstałym w niemieckim klubie Buena Vista Tattoo. Twórcami tatuaży w stylu Trash Polka są dwaj artyści, Simone Plaff i Volko Merschky. Wzory łączą w sobie realistyczne obrazy oraz rozmazane smugi i napisy, tworząc bogate i wieloznaczne kolaże. Tonacja tatuaży zachowana jest w czerni, czerwieni i szarości, co nadaje tym wzorom dramatyczny efekt. Jak mówią sami twórcy, styl Trash Polka łączy ze sobą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, realizm i „śmieci” (ang. trash), realizm i abstrakcję, człowieczeństwo i technologię. Trash Polka jest próbą stworzenia kompozycji, które łączą przeciwieństwa. Wzory są duże i odważne, co sprawia, że nie wszystkim odpowiadają.

Źródło: trashpolkaofficial

Tatuaż w stylu Trash Polka – o czym należy pamiętać?

Jeśli ktoś zdecyduje się na tatuaż ze wzorem Trash Polka, powinien pamiętać, że prawdziwe tatuaże w tym stylu są wykonywane wyłącznie przez tatuatorów pracujących w Buena Vista Tattoo (artystów tam pracujących można również spotkać na różnych konwentach). Oczywiście są również inni artyści, którzy inspirują się tym stylem. Jeśli zaś chodzi o same wzory tatuaży, to oryginalny styl Trash Polka ma wiele ograniczeń. Przede wszystkim są to tatuaże wykonywane w konkretnych kolorach (czerń, czerwień). Twórcy preferują również wykonywanie swoich własnych projektów, a nie dostosowywanie się do klienta i jego pomysłów. Jest to coś, z czym zapewne mało osób się zetknęło w swojej przygodzie z tatuażami. Z drugiej strony ma to również swój urok i nieprzeciętność.

Polecamy: Tatuaż UV – jeżeli chcesz się wyróżnić jeszcze bardziej

Źródło: trashpolkaofficial

Problem z blaknięciem tatuażu?

Niektóre style tatuażu mają większą tendencję do blaknięcia niż inne. Do takich należy Trash Polka. Cienkie linie, duża ilość detali i bazowanie na kontraście sprawia, że po czasie tatuaż zaczyna blaknąć. Nie oznacza to, że w przyszłości będzie wyglądał źle, ale z pewnością straci na wyrazistości. Dlatego warto zapoznać się ze wszystkimi sposobami zapobiegania przedwczesnemu blaknięciu tatuaży i odpowiednio dbać o skórę.

Polecamy: Czym smarować tatuaż?

Unikatowe tatuaże dla odważnych

Trash Polka jest mało popularnym stylem, obecnym przede wszystkim w Niemczech. Z pewnością ktoś, kto szuka unikatowych wzorów, tworzonych przez prawdziwych artystów, będzie zadowolony. Jednak wykonanie takiego tatuażu niesie ze sobą również pewne problemy. Zaczynając od dostępności artystów, którzy mieszkają poza granicami naszego kraju. Tatuaże te można kochać lub nienawidzić, ale z pewnością nikt nie odmówi artystom kreatywności i oryginalności.

Skomentuj