Znajdź studio tatuażuBlog o tatuażachStyle / trendyTatuaż UV – jeżeli chcesz się wyróżnić jeszcze bardziej

Tatuaż jest ozdobą, która zdobywa coraz większą rzeszę fanów. Łatwo to dostrzec po ilości powstających salonów tatuażu oraz długim okresie oczekiwania na spotkanie z wybranym tatuatorem. Przez to dla niektórych osób, tatuaże stały się zbyt popularne i nudne. Właśnie dla takich ludzi interesujący może wydać się tatuaż UV.

Czym jest tatuaż UV?

Tatuaż UV to jak sama nazwa wskazuje, tatuaż, który jest widoczny w świetle ultrafioletowym, choć niektóre wzory mogą również być widoczne w świetle dziennym. W zależności od życzenia klienta i oferty danego salonu tatuażu.

Tatuaż UV

Źródło: authoritytattoo.com

Tatuaż UV wydaje się dobrą alternatywą dla tych wszystkich, którzy nie chcą lub nie mogą, na co dzień nosić tatuaży i woleliby je pokazywać tylko na imprezach. Jednak warto pamiętać, że tatuaże UV goją się podobnie jak tradycyjne (stan zapalny, zaczerwienienie, strupy) więc zarys tatuażu może być widoczny przez kilka dni podczas gojenia.

Polecamy: Tatuaż tymczasowy – alternatywa dla trwałych tatuaży

Warto również pamiętać, że artysta wykonujący tatuaż UV może potrzebować więcej czasu. Tusz jest widoczny tylko w świetle ultrafioletowym, więc tatuowanie jest nieco bardziej skomplikowane.

Czy tatuaż widoczny w świetle UV jest trwały?

Tatuaż UV ma zbliżoną trwałość do tatuaży tradycyjnych. Przynajmniej takie jest założenie. Niestety, tatuaże UV są dość nową formą ozdabiania ciała i nie ma jeszcze zbyt wielu informacji o tym, jak zachowują się po kilkunastu latach. Wiadomo na pewno, że profesjonalnie wykonany tatuaż UV powinien wyglądać dobrze przez kilka najbliższych lat.

Źródło: kaylarrrrr

Tak jak w przypadku tradycyjnych tatuaży, tatuaże UV potrzebują odpowiedniej opieki. Po wykonaniu tatuażu należy stosować kremy czy mydełka antybakteryjne (przeznaczone do tatuaży). Skóra powinna być nawilżona, zabezpieczona przed uszkodzeniami mechanicznymi czy kontaktem z zanieczyszczeniami. Tatuaż nie powinien być wystawiany na promienie słońce bez zastosowania odpowiedniego kremu.

Polecamy: Czym smarować tatuaż? Pielęgnacja tatuażu

 


Balm Tattoo krem do pielęgnacji tatuaży - 30g / 100g

Regeneruje i nawilża skórę, a także wzmacnia oraz pomaga utrzymać żywe kolory tatuażu.

Ponadto łagodzi swędzenie i uczucie pieczenia.

Balm Tattoo krem do pielęgnacji tatuaży

Zniżka 10% z kodem rabatowym: ETATUATOR

Masło Dragon’s Blood 50g

Redukuje krwawienie, zaczerwienienie, opuchliznę a także pomaga utrzymać żywe kolory tatuażu.

Masło z powodzeniem może być używane podczas procesu gojenia oraz codziennej pielęgnacji już zagojonych tatuaży.

12 sztuk Masło Dragon's Blood

Zniżka 10% z kodem rabatowym: ETATUATOR

Czy tatuaż UV jest bezpieczny?

Tatuaże UV, tak jak tradycyjny, jest całkowicie bezpieczny. O ile wykonywany został w renomowanym salonie, gdzie używane są wysokiej jakości tusze. Oczywiście, należy pamiętać, że poszczególne składniki tuszu mogą wywołać reakcje alergiczną, dlatego warto zrobić test na małym fragmencie skóry, zanim zdecydujemy się na konkretny wzór. Korzystanie z tuszy, które spełniają europejskie normy bezpieczeństwa, nie oznacza, że nie wywołają one reakcji alergicznej na wrażliwej skórze (podobnie jak w przypadku kosmetyków).

Źródło: kaylarrrrr

Niestety, tusze UV mogą o wiele częściej wywołać reakcje alergiczne, niż zwykle. Wszystko przez zastosowanie specyficznych chemikaliów, które sprawiają, że tusz jest widoczny w ultrafiolecie. Osoby o wrażliwej, delikatnej skórze, mogą więc mieć problemy z tego typu tatuażami.

Reakcja alergiczna może spowodować:

  • swędzenie
  • wysypkę
  • tworzenie pęcherzy
  • intensywny ból w miejscu wykonania tatuażu
  • grudki, w których gromadzi się tusz
  • zwiększoną wrażliwość na infekcje

Polecamy: Alergia na tatuaż – czym może się objawiać?

Tatuaż UV – czy warto?

Tatuaże UV wyglądają świetnie i z pewnością przyciągają wzrok. Nie można przejść obok nich obojętnie. Jednoczenie mogą pozostać niewidoczne w czasie dnia, co może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na noszenie tatuaży w widocznych miejscach. Ochrona i pielęgnacja tatuaży UV jest podobna jak w przypadku tradycyjnych. Problem stanowi jednak fakt, że tusz UV ma większe tendencje do wywoływania uczulenia.

A Ty co sądzisz o tatuażach świecących w ciemności? A może już posiadasz taki wzór? Podziel się z nami swoją opinię.

Skomentuj