Znajdź studio tatuażuBlog o tatuażachStyle / trendyTatuaż Fineline – subtelniejsza odmiana tatuażu

Tatuaż z założenia jest ozdobą przyciągającą wzrok, czymś, co pozwala wyróżnić się z tłumu innych ludzi. Jednak nie zawsze miłośnicy tatuaży chcą wyróżniać się dużymi, kolorowymi wzorami. Niektórzy wolą coś o wiele bardziej subtelnego. I takim subtelnym, delikatnym stylem tatuażu jest fineline. Jeden z nowszych stylów w świecie tatuażu, który dopiero zdobywa popularność. Warto poznać go bliżej.

Tatuaż fineline – charakterystyka

Tatuaże w stylu fineline („cienka linia”) to eleganckie tatuaże, które składają się jedynie z bardzo cienkich kresek. Najczęściej są to niewielkie wzory, choć są również artyści, którzy tworzą duże, skomplikowane kompozycje w tym stylu. Tatuaże tego typu są niezwykle szczegółowe, pełne drobnych detali. Często zawierają elementy geometryczne. Przeważnie są to tatuaże wykonywane jedynie czarnym tuszem i pozbawione cieniowania. Zwiewność tych tatuaży sprawia, że styl fineline najczęściej jest wybierany przez kobiety.

Polecamy: Najpopularniejsze style tatuaży

Źródło: biancakatotattoo

Źródło: scndart

Styl jest świeży, tatuaże fineline dopiero zdobywają szersze grono miłośników. Spowodowane jest to między innymi tym, że artyści potrzebują specjalnych maszynek do tatuażu oraz bardzo dobrych tuszy, które zapewnią intensywny kolor bez zagrożenia rozlania tuszu pod skórą czy potrzeby poprawiania linii, co może ją pogrubić, a przez to wzór stracą na subtelności. Nie bez znaczenia są również umiejętności tatuatora. Musi on być precyzyjny, dokładny i mieć świetne wyczucie skóry. Tatuaże fineline nie pozwalają na możliwość poprawki czy ukrycia niedociągnięć. Dlatego warto wybrać tatuatora, który specjalizuje się w tym stylu, inaczej tatuaż może okazać się nieudany, krzywy czy zbyt gruby.

Tatuaż fineline – ból i gojenie

Warto wiedzieć, że tatuaże fineline goją się o wiele szybciej i lepiej niż inne, kolorowe czy czarno-szare tatuaże. Brak koloru czy grubszych linii sprawia, że skóra radzi sobie o wiele lepiej ze stanem zapalnym. Cienkie linie nie powodują tak dużo problemów i ból szybciej mija.

Polecamy: Etapy gojenia tatuażu

Źródło: evarestattoo

Źródło: lucietattoo

Styl fineline może być dobrą alternatywą dla osób, które źle znoszą ból towarzyszący tatuowaniu. Maszynki wykorzystywane przy tworzeniu tatuaży fineline wykorzystują specjalny rodzaj igieł, co przekłada się na mniejszy ból podczas zabiegu.

Tatuaż fineline – czy warto?

Tatuaż fineline wydaje się być dobrym pomysłem na pierwszy tatuaż. Wykonanie takiego tatuażu jest mniej bolesne, a do tego łatwo stworzyć oryginalną kompozycję w tym stylu. Niestety, tak jak w przypadku tatuaży w stylu watercolor, tatuaże fineline są mniej trwałe niż tradycyjne. Wszystko za sprawą bardzo cienkich linii. Nie oznacza to jednak, że tatuaż fineline zniknie bardzo szybko. Odpowiednia ochrona po zabiegu oraz przede wszystkim, podczas letnich miesięcy, gdy jesteśmy narażeni na ostre słońce, powinna wystarczyć, aby przedłużyć jego trwałość. Warto również zwrócić uwagę na miejsce wykonania tatuażu. Tatuaże fineline powinny znajdować się w miejscach, które jak najmniej są narażone na ocieranie o materiał. Tatuaże fineline często są wykonywane na rękach czy obojczyku.

Polecamy: Tatuaż diament – znaczenie i symbolika

Źródło: gristletattoo

Przed podjęciem decyzji o wykonania tatuażu, zwłaszcza jeśli jest to pierwszy tatuaż, warto dowiedzieć się czegoś więcej o różnych stylach, artystach i dobrać odpowiedni dla siebie wzór. To sprawi, że nie będziemy rozczarowani.

Polecamy: Czy ciąża wpływa na wygląd tatuażu?

Skomentuj

  1. eTatuator.pl
   eTatuator.pl Właściciel

   Dziękujemy 🙂

 1. Marzena

  napiszcie proszę polskich tatuatorów specjalizujących się w fineline