Znajdź studio tatuażuBlog o tatuażachPraktyczne poradyTatuaż a alkohol – wpływ alkoholu na tatuowanie

Wiele osób od czasu do czasu lubi wypić alkohol. Niektórzy piją go więcej, niektórzy mniej. Jednak jak spożycie alkoholu ma się do tatuażu? Czy rzeczywiście przed i po tatuowaniu powinno się ograniczyć ilość alkoholu? A może nie ma to większego znaczenia? Ma znaczenie i zdecydowanie alkohol i tatuaż nie idą w parze.

Polecamy: Pierwszy tatuaż przed Tobą? Oto 5 rzeczy, o których należy pamiętać

Tatuaż a alkohol – konsekwencje

Przyjmuje się, że dwadzieścia cztery godziny przed zabiegiem nie powinno się spożywać żadnych napojów alkoholowych. Jest ku temu szereg powodów, o których powinniśmy pamiętać, gdy planujemy wizytę w pubie przed wizytą w salonie tatuażu.

Alkohol rozrzedza krew – gorsza jakość tatuażu

Rozrzedzona krew wypływa o wiele intensywniej nawet z niewielkiej rany. Spożycie alkoholu przed zabiegiem wykonania tatuażu może znacząco utrudnić pracę tatuatora. O ile doświadczeni artyści potrafią poradzić sobie z tym problemem, to w przypadku osób początkujących może to doprowadzić do błędów i potrzebna będzie dodatkowa sesja. Krew zbyt obficie płynąca z rany może doprowadzić do rozcieńczenia atramentu. W konsekwencji nowy tatuaż może szybko zacząć wyglądać na wyblakły i „sprany”. Dlatego lepiej ograniczyć alkohol przed wizytą w salonie tatuażu.

Polecamy: Tatuaż a krwiodawstwo - garść informacji

Toast na tle zachodu słońca

Złe decyzje po alkoholu – nieprzemyślany tatuaż

Wizyta w salonie tatuażu może być jedną z najgorszych rzeczy, jakie zrobimy w życiu, jeśli wcześniej nie zastanowimy się nad tym, czego oczekujemy i z czym będziemy się czuć dobrze na ciele. Tatuaż jest czymś, co zostanie z nami na zawsze (chyba, że zdecydujemy się na kosztowny zabieg usuwania tatuażu). Alkohol z pewnością nie pomaga w podejmowaniu ważnych decyzji, a do takich należy decyzja o wykonaniu tatuażu. Wzór, który podczas rozmowy w barze ze znajomymi, wydawał się zabawny, po trzeźwym zastanowieniu może okazać się nietrafiony i przysporzyć nam problemów. To samo tyczy się wielkości czy części ciała, na której ma zostać wykonany tatuaż. Oczywiście wielu tatuatorów odmówi wykonania tatuażu, jeśli dostrzegą, że klient jest pod wpływem alkoholu.

Polecamy: Pomysł na tatuaż – przydatne wskazówki

Czy wypicie alkoholu przed robieniem tatuażu zmniejsza ból?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Być może u niektórych ludzi alkohol rzeczywiście zmniejsza ból podczas tatuowania. Natomiast u innych będzie on wzmagał odczuwanie bólu. Dlatego lepiej poprosić tatuatora o środek znieczulający lub samemu kupić odpowiedni preparat, niż pić alkohol.

Czy można wypić alkohol po zrobieniu tatuażu?

Tatuaż jest wymagającą ozdobą ciała i należy w odpowiedni sposób dbać o niego również po zabiegu, a to oznacza, że powinniśmy ograniczyć spożycie alkoholu przez co najmniej czterdzieści osiem godzin. W tym czasie na podrażnionej skórze wciąż będzie pojawiać się krew i osocze. Alkohol wydłuża czas i intensywność krwawienia, co powoduje problem z gojeniem świeżego tatuażu. Przez alkohol skóra goi się wolniej i jest bardziej podatna na infekcje, zwłaszcza jeśli przebywamy w zatłoczonym miejscu, np. na koncercie. Najbezpieczniejszym wyjściem po zrobieniu tatuażu jest spędzić kilka kolejnych dni w domu pozwalając organizmowi na regeneracje.

Skomentuj

  1. Blaze22

    Fajny wpis! Jestem przed swoim pierwszym tatuażem w Dirty Lust Tattoo – https://dirtylust.pl/ i byłem ciekaw jak to wygląda z piciem alkoholu po wykonaniu tatuażu