Znajdź studio tatuażuBlog o tatuażachStyle / trendySymbol siły w sztuce tatuażu

Tatuaż to ozdoba, która zostanie z nami do końca życia, dlatego też wielu ludzi poświęca dużo czasu na wybór odpowiedniego wzoru, który nie tylko będzie wyglądał estetycznie, ale i będzie przekazywał głębsze znaczenie, reprezentując poglądy czy wartości wyznawane przez daną osobę. Symbolika tatuaży jest bardzo popularnym zagadnieniem i miłośnicy ozdób na ciele często próbują zapoznać się z historią różnych symboli. W poniższym artykule poruszony zostanie temat symbolu siły. Nie chodzi jedynie o siłę fizyczną, ale również o symbol siły wewnętrznej.

Polecamy: Czym jest tatuaż handpoke?

Symbol siły - przykłady

Najpopularniejszym, symbolicznym obrazem siły w sztuce tatuażu jest motyw zwierzęcy. Nie da się ukryć, że w każdej znanej kulturze różne zwierzęta były postrzegane jako reprezentujące pewne cechy, jak odwaga, siła, brutalność, nieugiętość. Nic więc dziwnego, że artyści wykorzystują te motywy w projektach tatuaży.

Polecamy: Tatuaż niedźwiedź – 37 budzących podziw wzorów

Oto kilka przykładów:

Lew: jest uniwersalnym symbolem władzy, majestatu oraz siły. Dodatkowo w symbolice lwa zawiera się aspekt przywództwa oraz sprawiedliwości. Lew może być również postrzegany jako symbol siły wewnętrznej.

Polecamy: Tatuaż lew – galeria 23 wzorów dla odważnych

Słoń: motyw słonia nie jest tak popularny, jak w przypadku lwa, ale również ma w sobie głęboką symbolikę. Słoń jako symbol jest ceniony w Azji i Afryce. Symbolizuje siłę, ale i mądrość oraz spokój.

tatuaż lew - symbol siły

Źródło: magicmoongermany

tatuaż słoń - symbol siły

Źródło: natiztattoo

Tygrys: ma bardzo bogatą symbolikę. Tygrys jest symbolem siły, szybkości oraz energii i pasji. W tym symbolu zawiera się również aspekt gniewu i niepohamowanej dzikości.

Polecamy: Tatuaż tygrysa – 35 unikalnych projektów na tatuaż

Koń: przede wszystkim koń jest symbolem przyjaźni i piękna, ale również siły, bardziej w znaczeniu wytrzymałości i konsekwencji w działaniu.

tatuaż tygrys - symbol siły

Źródło: carmelasullivanart

tatuaż koń - symbol siły

Źródło: aura.inkart

Jednak nie tylko zwierzęta są postrzegane jako symbole siły. Wśród innych motywów, które symbolizują siłę i często stają się fragmentem kompozycji tatuażu, są:

Kotwica: kotwica jest symbolem siły związku emocjonalnego zaangażowanie w relację z drugą osobą. Nawiązuje do wspólnego pokonywania kolejnych „fal” problemów. Poza tym kotwica symbolizuje również determinację oraz odwagę.

Polecamy: Symbolika kotwicy w sztuce tatuażu

Polecamy: Tatuaż kotwica – 25 ciekawych projektów

Fala: woda ma rozbudowaną symbolikę. Może reprezentować życie, równowagę jak i przerodzić się w niszczycielski żywioł. Fala reprezentuje siłę oraz spokój. Jest klasycznym symbolem kogoś spokojnego o wielkiej sile wewnętrznej.

tatuaż kotwica

Źródło: mattsargenti_

tatuaż fala

Źródło: wolfandwren

Pióro: Być może dla wielu osób pióro kojarzy się głównie z delikatnością, zwiewnością i wolnością, ale jest ono również symbolem siły i odwagi. W niektórych kulturach pióra były wręczane wojownikom za ich odwagę i męstwo.

Polecamy: Tatuaż piórko – 27 niesamowitych wzorów

Celtycki węzeł: symbole celtyckie często są wykorzystywane w sztuce tatuażu ze względu na ciekawą estetykę i bogatą symbolikę. Celtycki węzeł reprezentował dąb, który był świętym drzewem Celtów. Natomiast sam dąb był symbolem siły wewnętrznej oraz pierwi który miał mieć w sobie każdy człowiek.

Polecamy: Tatuaże celtyckie – symbolika, znaczenie i wzory

tatuaż pióro

Źródło: black.dahlia.tattoo

tatuaż celtycki dąb

Źródło: thoughtfultattoos.com

Symboliczne tatuaże a indywidualizm

W tworzeniu symbolicznego tatuażu najważniejsza jest, aby miał on znaczenie dla osoby, która będzie go nosić na swojej skórze. Dlatego też warto zastanowić się nad połączeniem klasycznych symboli siły z elementami, które mają znaczenie dla nas samych, aby stworzyć coś oryginalnego, co najlepiej odda nasz charakter i życiowe doświadczenia.

Polecamy: Tatuaż zegar – znaczenie i symbolika

Skomentuj