Znajdź studio tatuażuBlog o tatuażachPraktyczne poradyPierwszy tatuaż przed Tobą? Oto 5 rzeczy, o których należy pamiętać

To już za parę dni: Twój pierwszy tatuaż. Nie możesz się doczekać, ekscytacja miesza się z niepokojem. Cieszysz się, choć z drugiej strony chcesz mieć to za sobą. Zastanawiasz się, czy będzie bolało, i czy dasz radę to wytrzymać. Być może pojawiają się wątpliwości co do sensu tego zabiegu. Gonitwa myśli jest zrozumiała w takiej chwili, ale weź głęboki oddech i przeczytaj 5 rzeczy, o których należy pamiętać przed zrobieniem tatuażu:

Polecamy: Znieczulenie podczas tatuowania, czyli jak złagodzić ból

1. Upewnij się, że to TEN wzór

To ostatni moment na to, by wprowadzić poprawki do projektu. Dobrze zastanów się też, czy jesteś zadowolony z wybranego studia, tatuatora, miejsca wzoru na ciele. Jeśli postanowisz przesunąć termin sesji, czy nawet zrezygnować – to jest ten czas.

Polecamy: Czym właściwie jest tatuaż z henny?

Nie zabezpieczaj się myślą, że zawsze możesz usunąć tatuaż za pomocą lasera. Jeśli tusz został wprowadzony głęboko pod skórę, nie uda się go wywabić równomiernie. Niektóre kolory szczególnie trudno jest usunąć. Poza tym jest to zabieg bardziej bolesny i kosztowny niż tatuaż.

Polecamy: Pomysł na tatuaż – przydatne wskazówki

2. Zainwestuj w tatuaż, nawet jeśli jest to Twój pierwszy tatuaż

Pamiętaj, że zostanie z Tobą do końca, dlatego warto zainwestować w pierwszy tatuaż. Chyba nie chcesz codziennie spoglądać na nieudane dzieło? Poprawki wzoru generują dodatkowe koszty, a efekt i tak może odbiegać od oczekiwań. Wykonuj wzór w salonie. Masz wtedy pewność, że przez artystę zostaną zachowane zasady higieny i aseptyczności, a maszynka i igły nie będą samoróbkami, lecz profesjonalnym sprzętem.

Polecamy: Cena tatuażu – od czego tak naprawdę zależy?

3. Nie rozrzedzaj swojej krwi

Brzmi może głupio, ale to bardzo ważna zasada. 24 godziny przed zabiegiem nie pij alkoholu, nie przyjmuj leków, które usprawniają przepływ krwi (np. Aspiryny). Unikaj także substancji podnoszących ciśnienie – również wywołać mogą nadmierny wypływ krwi podczas tatuowania. Taki efekt mają narkotyki, ale też zwykła kawa czy napoje energetyczne.

Polecamy: Tatuaż a krwiodawstwo - garść informacji

4. Nie opalaj się – ani przed, ani po wykonaniu tatuażu

Uwierz, wbijanie igły w podrażnioną słońcem skórę będzie bolało bardziej niż normalnie. Poza tym promienie słoneczne (również te w solarium) nie wpływają korzystnie na świeży wzór. Najlepiej jest robić tatuaż w okresie jesienno-zimowym, gdy niska temperatura ułatwia gojenie.

Polecamy: Etapy gojenia tatuażu

Polecamy: Opalanie po zrobieniu tatuażu – co warto wiedzieć?

5. Wyśpij się i zjedz coś

Wbrew pozorom istotna kwestia, zwłaszcza, gdy planowany przez Ciebie tatuaż jest duży i tatuowanie go zajmie artyście kilka godzin. Podobno są osoby, które są w stanie zasnąć podczas wykonywania wzoru, ale nie zakładaj, że w Twoim przypadku będzie podobnie. Poza tym wypoczęty organizm lepiej zniesie tatuowanie. To samo dotyczy jedzenia. Nikomu raczej nie przychodzi do głowy jedzenie kanapki w trakcie dziarania, to zresztą niehigieniczne, poza tym będąc na czczo, można nawet zemdleć. Nic przyjemnego.

W artykule wymieniliśmy 5 rzeczy, o których należy pamiętać przed zrobieniem tatuażu – mamy nadzieję że okażą się przydatne i pierwszy tatuaż pozostawi po sobie przyjemne wspomnienia, a co za tym idzie, rozpalą w Tobie pasję i chęć na kolejne wzory na Twoim ciele. Tatuowanie uważane jest przez niektórych za uzależnienie, ale przyznać trzeba, że jest to piękny i estetyczny nałóg.

Polecamy: Tatuaż a praca. Czy ma on wpływ na karierę?

Skomentuj

  1. stokrotka

    Od siebie mogę jeszcze dodać radę, że warto od razu kupić jakąś maść na gojenie się skóry. Ja używałam Alantanu Plus, bardzo fajnie się spisał i wystarczyło go na dobre dwa tygodnie. Smarowałam nim tatuaż 3-4 razy dziennie, żeby skóra się nie wysuszyła.