Znajdź studio tatuażuBlog o tatuażachPielęgnacjaJak wybrać krem do pielęgnacji tatuażu?

Tatuaż, po jego wykonaniu, to miejsce, które jest wyjątkowo wrażliwe i podatne na podrażnienia. Z tego powodu szczególnie ważna jest odpowiednia ochrona. Pielęgnacja powinna obejmować w szczególności noszenie folii ochronnych świeżo po zabiegu i stosowanie odpowiednich kremów. Dobrze dobrany kosmetyk sprawi, że skóra zachowa zdrowy, atrakcyjny wygląd, a tatuaż mimo upływu czasu będzie się pięknie prezentował.

Dlaczego wybór odpowiedniego kremu do pielęgnacji tatuażu jest tak ważny?

Tatuaż to niewielkie, prywatne dzieło sztuki, które prawdopodobnie będzie zdobić Twoją skórę do końca życia – dlatego też warto zadbać o to, by kolory zbyt szybko nie blakły i całość wyglądała dokładnie tak, jak tego pragniesz. O jego właściwą pielęgnację powinniśmy dbać od samego początku. Stosowanie specjalnych kremów pozwala przyspieszyć regenerację skóry w pierwszym okresie po wykonaniu – przyczynia się do bezproblemowego zasklepienia ran. Jednocześnie na tym etapie naskórek jest bardzo podatny na wysychanie i łuszczenie. Z tego powodu powinniśmy stosować kosmetyk, który delikatnie natłuszcza skórę. To również dobry sposób na to, by zmniejszać opuchliznę.

Bardzo ważne jest, by nakładać wysokiej jakości krem do pielęgnacji tatuażu regularnie, a nie jedynie od czasu do czasu. Tylko w ten sposób będziesz mieć pewność, że Twoja skóra jest odpowiednio chroniona. W pierwszych tygodniach po zabiegu powinniśmy robić to co najmniej 3-4 razy dziennie. Także w późniejszym okresie czasu należy pamiętać o systematycznym nakładaniu kremu lub specjalnego masła – wystarczy to robić za każdym razem, gdy weźmiemy prysznic lub kąpiel. W ten sposób uchronimy skórę przed płowieniem, wysychaniem i podrażnieniami. Jednocześnie kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji tatuaży mają często działanie odżywcze i uelastyczniające.

Polecamy: Jak dbać o świeży tatuaż? Kilka praktycznych rad

Kosmetyki do pielęgnacji tatuażu -  rodzaje

Dostępne na polskim rynku produkty do pielęgnacji tatuaży możemy podzielić przede wszystkim na trzy kategorie: standardowe kremy, masła i kremy z filtrem UV50, które różnią się nieco przeznaczeniem i sposobem użycia. Wybierając odpowiedni produkt zawsze warto kierować się zaleceniami tatuażysty w studio, a w razie wątpliwości także lekarza.

Podstawowy krem do pielęgnacji tatuażu

To kosmetyk obowiązkowy dla każdej osoby, która zdecydowała się na wykonanie tatuażu. Służą nawilżeniu i natłuszczeniu skóry oraz w pierwszym okresie po wykonaniu zabiegu znacznie przyspieszają procesy gojenia się ran. Kremy przeznaczone do pielęgnacji tatuaży mogą znacząco różnić się składem w zależności od producenta, jednak zwykle zawierają witaminy: A, B, C i D, które mogą mieć pozytywny wpływ na proces odbudowy tkanek, a także oleje roślinne, a także różnego rodzaju składniki odżywcze i kojące.

Masło do pielęgnacji tatuażu - wygodne smarowanie i piękny zapach

Alternatywą dla kremu może być masło do pielęgnacji tatuażu. Charakteryzują się one lekką konsystencją, działają wewnątrz skóry, a jednocześnie wytwarzają na jej powierzchni powłokę, która chroni tatuaż przed podrażnieniami (na przykład wynikającymi z założenia szorstkiej odzieży). Bardzo często dostępne są w formie, która umożliwia wygodne smarowanie i cechują się pięknym zapachem.

Bezpieczne opalanie tatuażu - tylko kremy z filtrem UV50

Pamiętaj o tym, że tatuażu nigdy nie będziesz mógł wystawiać bezpośrednio na słońce. Planując opalanie zawsze musisz pamiętać o kremie z filtrem UVA co najmniej 50, który zablokuje promienie słoneczne i uchroni Cię przed poparzeniem. Dobrze, gdy jest on wodoodporny.

Polecamy: Opalanie po zrobieniu tatuażu – co warto wiedzieć?

Kupuj świadomie! Wybieraj kosmetyki wegańskie, naturalne i polskiej produkcji

Kosmetyki do pielęgnacji tatuażu zagoszczą w Twojej kosmetyczce na dobre i będziesz przez lata regularnie wcierał je w to samo miejsce, szczególnie wrażliwe po wykonanym zabiegu. Z tego powodu bardzo ważne jest, by produkt, który wybierzesz, był możliwie jak najzdrowszy. Sztuczne chemiczne substancje, barwniki czy dodatki zapachowe mogą być odbierane przez Ciebie jako przyjemne, jednak na dłuższą metę są szkodliwe dla skóry. Optymalnym wyborem mogą być kosmetyki naturalne. Warto zwrócić uwagę między innymi na wegańskie kosmetyki do pielęgnacji tatuażu marki Neba. Wyróżniają się bardzo dobrym składem, a przy tym są produkowane w Polsce, więc możemy wspierać lokalne firmy.

Artykuł sponsorowany.

Skomentuj